DZIAŁAJMY RAZEM

Nie jesteśmy anonimowi, działamy otwarcie i transparentnie.

nr konta: 53 1020 1026 0000 1402 0390 2673 w PKO BP
z dopiskiem: "dla Agnieszki"

Prośba o wsparcie dla Pani Agnieszki

Stowarzyszenie Działajmy Razem wraz z grupą ludzi (rodzin) występujących pod nazwą „Kolędnicy z okolicy”, których połączyła chęć niesienia pomocy włączyło się w pomoc Pani Agnieszce z Koczarg. 

Prowadzimy akcję polegającą na, w dużym skrócie, niewielkiej rozbudowie domu Pani Agnieszki. Z nazwy grupy sąsiadów można łatwo wywnioskować, kiedy inicjatywa nabrała konkretnego kształtu. Od tamtego momentu działania prowadzone są bez przerwy. Stowarzyszenie Działajmy Razem w dniu 26 lutego 2019 r. zarejestrowało na poratalu www.zbiorki.gov.pl zbiórkę publiczną pod numerem 2019/996/KS „na rzecz pomocy rodzinie Agnieszki. Już w marcu tego roku mówiliśmy i pisaliśmy o potrzebie wsparcia finansowego rodziny z naszej społeczności gminnej. Fundusze, które uda nam się zebrać, przeznaczymy na remont i niewielką rozbudowę ich domu, który na dzień dzisiejszy wymaga generalnego remontu. 


Niespełna dwa lata temu po ciężkiej chorobie zmarł mąż Pani Agnieszki. Od tego czasu wychowuje ona samotnie dwóch synów w wieku 14 i 16 lat. Obaj chłopcy są uzdolnieni muzycznie, chodzą do szkół muzycznych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.


Pani Agnieszka pracuje zawodowo, ale dochody, jakie osiąga, pozwalają jej pokryć tylko bieżące wydatki oraz koszty edukacyjne związane z synami. Sytuacja finansowa rodziny jest o tyle trudna, iż we wcześniejszych latach borykali się z brakiem pracy męża i jego ciężką chorobą. Splot wszystkich zdarzeń nie pozwolił na przeprowadzenie remontu a w chwili obecnej, bez wsparcia życzliwych ludzi, sama Pani Agnieszka nie jest w stanie podołać temu zadaniu. Mamy nadzieję, że z Państwa udziałem uda nam się wspólnie przeprowadzić remont i rozbudowę domu.


Obecny budynek wymaga remontu: dachu, instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej oraz doprowadzenia przyłącza gazowego do planowanej wymiany kotła c. o. z „kopciucha” na kocioł gazowy dwu funkcyjny. Planujemy również rozbudowę budynku o dwa pomieszczenia, kuchnię i pokój. Do tej pory udało się nam uregulować sprawy spadkowe, wykonać projekt remontu wraz z rozbudową i otrzymać decyzję administracyjną zezwalającą na rozbudowę.


Zwracamy się do Państwa, wszystkich ludzi dobrej woli, chętnych nieść pomoc innym, z gorącą prośbą o wsparcie finansowe. Każda udzielona pomoc przybliża nas do zrealizowania planów i wsparcia tej rodziny. nie wszystko da sie zbudowac tylko siłą "Kolędników z okolicy" i ludzi dobrej woli. Potrzeba materiałów budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych.


Podajemy numer konta bankowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Działajmy Razem - 53 1020 1026 0000 1402 0390 2673 w PKO BP. Wpłaty proszę robić z dopiskiem "dla Agnieszki".  Każda wpłata ma znaczenie. Każda pomoc zblizy nas do szczęśliwego finału. Potrzebujemy nie tylko pieniędzy. jesli ktoś z państwa wolałby kupić materiały potrzebne do rozbudowy zamiast wpłacać gotówkę, wystarczy skontaktować sie z nami.


członek zarządu stowarzyszenia "Działajmy Razem" - Tomasz Rutkowski: 502 492 100


za Gońcem Babickim 6/2019

Podsumowanie koncertu

Informacja dotycząca środków pozyskanych podczas koncertu charytatywnego pn „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”, który odbył się w dniu 20 października 2019 r. w sali widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach Parceli.

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi, Goście i Przyjaciele,

Organizacji koncertu charytatywnego „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego” przyświecały dwa cele główne: pierwszy - promowanie muzyki tradycyjnej w Gminie Stare Babice oraz drugi - pomoc rodzinie Pani Agnieszki z Koczarg Starych.

Decydując się na przedsięwzięcie, jakim był trzyczęściowy koncert charytatywny, członkowie Stowarzyszenia Działajmy Razem jednogłośnie podjęli decyzję o przekazaniu wszystkich środków pozyskanych w trakcie tego koncertu na pomoc rodzinie Pani Agnieszki. Jak już wcześniej informowaliśmy, w planie jest niewielka dobudowa do domku Pani Agnieszki. Sąsiedzi i Przyjaciele Pani Agnieszki wykonali już projekt architektoniczny, dokonali wszelkich niezbędnych uzgodnień technicznych i uzyskali pozwolenie na budowę. W najbliższym czasie, siłami Stowarzyszenia oraz Przyjaciół i Sąsiadów Pani Agnieszki, rozpoczniemy prace budowlane. Fotoreportaż z postępu prac będzie systematycznie publikowany na naszej stronie i, w miarę możliwości, w prasie lokalnej.

Aby zrealizować cel pomocy rodzinie Pani Agnieszki przed i w trakcie imprezy prowadzona była zbiórka publiczna zarejestrowana w dniu 26 lutego 2019 r. pod numerem 2019/996/KS „na rzecz pomocy rodzinie Agnieszki, gmina Stare Babice”. Zbiórka do oznaczonych puszek prowadzona była przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach.
W wyniku zbiórki prowadzonej w czasie Koncertu oraz zbiórki prowadzonej w OSP Stare Babice w dniu Sołectwa Stare Babice, jak również zbiórki, jaką prowadzili Seniorzy w trakcie swojego jubileuszowego spotkania w Borzęcinie Dużym w terminie zbieżnym z Koncertem Charytatywnym
do puszek zebraliśmy: 4.087,75 PLN
Na pomoc potrzebującej rodzinie przeznaczymy pieniądze pozyskane ze sprzedaży biletów na koncert (po odliczeniu prowizji portalu internetowego www.biletyna.pl) - 5.512,43 PLN

Wszystkie środki, które udało nam się zebrać, zgodnie z wcześniej składanymi deklaracjami, zostaną spożytkowane na pomoc rodzinie Pani Agnieszki z Koczarg Starych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia idei pomocy. Państwa obecność i szczodrość była widomym znakiem, że takie koncerty przybliżają ludzi do siebie, przywołują uśmiech na twarzach i serdeczność w sercach.

Dziękujemy!

Iwona Postek-Turchońska
Stowarzyszenie Działajmy Razem 

Działajmy Razem w Starych Babicach