DZIAŁAJMY RAZEM

Nie jesteśmy anonimowi, działamy otwarcie i transparentnie.

Historia Stowarzyszenia:

"DZIAŁAJMY RAZEM", czyli Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Gminy Stare Babice.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Stare Babice. Minął już prawie rok od ostatnich wyborów samorządowych. Wśród wielu startujących jesienią 2018 roku do "gminnego parlamentu" kandydatów, były również osoby z Komitetu Wyborczego Wyborców "Działajmy Razem" (DR)… naszego komitetu.

Pomimo, że nie wszystkim kandydującym z DR udało się zdobyć mandat radnego (obecnie w Radzie Gminy zasiada pięciu radnych), nasz kandydat został zastepcą wójta gminy (a był naprawdę blisko do pełnej wygranej), chęci do dalszej aktywnej pracy na rzecz lokalnej społeczności nie ustały. Wciąż mamy aspiracje by być widocznymi, by obserwować i komentować działalność władzy samorządowej, chcemy stać się jednym z liczących się na terenie gminy środowisk opiniotwórczych (a może już jesteśmy? - odpowiedź należy do Was drodzy czytelnicy), chcemy móc wspierać mieszkańców w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, tak by wszystkim żyło się lepiej w małej babickiej ojczyźnie. 

Tym samym z nieukrywaną przyjemnością spieszymy donieść, że w październiku br. odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia "Działajmy Razem", stowarzyszenia mieszkańców i sympatyków gminy Stare Babice. Cieszymy się, że środowisko DR, które zawiązało się w związku z zeszłorocznymi wyborami samorządowymi, nie rozpadło się po wyborach, tylko krystalizuje się coraz mocniej, pełne zapału do pracy społecznej, zgodnie z tak popularną dzisiaj zasadą pomocniczości, zachęcającą lokalne środowiska do aktywnego działania we własnym interesie. 

Większość członków "założycieli" to zeszłoroczni kandydaci na radnych, byli i obecni radni i sołtysi, jednakże są wśród nas i osoby nowe. Mamy w naszym gronie przedstawicieli prawie wszystkich rejonów Gminy, a dążyć będziemy do tego, żeby każda z gminnych miejscowości była w nowym stowarzyszeniu reprezentowana. Główny cel stowarzyszenia to szeroko rozumiana integracja mieszkańców. Wspólnie możemy zdziałać i osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę.

Wstępne założenia uwzględniają cykliczne, comiesięczne spotkania członków stowarzyszenia, wspólne pochylenie się nad problemami o charakterze społecznym i samorządowym, tymi, z którymi mieliśmy już styczność i nowymi narastającymi w otaczającej nas rzeczywistości. Będziemy szukać sposobów na ewentualne ich rozwiązanie. Mamy również nadzieję na współpracę z innymi, działającymi na terenie gminy grupami i stowarzyszeniami, co z pewnością wzmocni wzajemne możliwości działania. 

Zamierzamy w celach informacyjnych wykorzystywać zaprzyjaźnione i życzliwe nam nośniki medialne - Babicki Portalik Informacyjny oraz przede wszystkim gościnne strony Gońca Babickiego.

 To właśnie tu będzie pojawiał się "kącik stowarzyszenia DR", w którym na bieżąco będziemy informować mieszkańców o ważnych wydarzeniach, o podjętych przez nas działaniach oraz o ich skutkach. Liczymy na życzliwość i współdziałanie Wszystkich Mieszkańców Gminy Stare Babice.

Zarząd Stowarzyszenia

Działajmy Razem w Starych Babicach